• O nás

•                      Profil školy

• Materská škola Budanova 6, Košice je štátnou školou s vyučovacím jazykom slovenským. Jej zriaďovateľom je mesto Košice. Je to dvojtriedna materská škola s kapacitou 35 detí. Deti majú zabezpečenú celodennú starostlivosť. Podľa požiadaviek zákonných zástupcov sa deti prijímajú aj na poldennú starostlivosť.

Naša materská škola má bohatú tradíciu. Otvorená bola 1.9.1979 a do konca školského roka 2009 sídlila v budove na Kadlubskej ulici č.1 v Kavečanoch. 2. septembra 2009 bola slávnostne otvorená v novo zrekonštruovanej budove na Budanovej ulici č.6. Typ budovy je rodinný dom a rodinné prostredie, ktoré nám umožňuje zamerať sa na prosociálnu výchovu. Poloha budovy  na začiatku mestskej časti Košice Kavečany, no v blízkosti lesa a okolitých lúk, zase dáva možnosť rozvoja environmentálnej  a regionálnej výchovy. Vo výchovno-vzdelávacej činnosti aplikujeme výchovu a vzdelávanie prostredníctvom hry ktorú považujeme za stimulujúci nástroj tvorivosti . Naším zámerom je hravým spôsobom oboznámiť deti so svetom , v ktorom je všetko podmienené kolobehu času a zachovať mu pri tom úsmev na tvári.  Deti majú možnosť navštevovať anglický jazyk.

Edukačná  činnosť na škole sa riadi Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie v materskej škole a Školským vzdelávacím programom „Veselí medvedíci spoznávajú svet a jeho tajomstvá.“, ktorý je v platnosti od 2.9.2016.

Počet pedagogických zamestnancov je 4, vrátane riaditeľky. Všetky spĺňajú kvalifikačné predpoklady. Prevádzku školy zabezpečuje 5 prevádzkových zamestnancov – 2 upratovačky, vedúca ŠJ, kuchárka a pomocná sila v kuchyni.